Yunsheng бренд бебе кадифен играчка обичај спиење песни Повлечете Стринг музичка кутија играчки

Краток опис:

Overview Quick Details Type: Other Baby Toys Place of Origin: Zhejiang, China (Mainland) Brand Name: Yunsheng, Yunsheng Model Number: 3YE2035CX Baby Plush toy Packaging & Delivery Selling Units: Single item Single package size:  15X10X5 cm ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
тип:
Други Играчки за бебиња
Место на потекло:
Жеџијанг, Кина (континентална)
Бренд име:
Yunsheng, Yunsheng
Број на модел:
3YE2035CX Бебе кадифен играчка

Пакување и испорака

Продажба на единици:
една точка
Еден пакет големина: 
15X10X5 см
Еден бруто тежина:
0,5 кг

Водечко време :
5

Опис на производот Бебе кадифен играчка обичај спиење песни Повлечете Стринг музичка кутија играчки

 

Точка бр .: 3YE2035CX

Бренд: Yunsheng

Материјал: Цинк легури, челик база, пластично куќиште

Големина на единица: 54.5mm * 49mm * 32.2mm

Тип: Стандард, 18-белешка,

Операција на енергија: Пролет-управувано

Функција: Музика опрема за озвучување

Цел: Главниот дел од музичка кутија за кадифен играчки / Играчки

Теорија: Механичко вибрирање на звукот 

Мелоди: Мелодија листа на располагање, повеќе од 3000 мелодии избор

Прилагодено мелодија: Достапно

Пакување: 320 парчиња / картон

HS код: 9209992000

Поминете Европа, EN71 безбедно стандард, RoHS, 2005/84 / ЕЗ, домет и CPSIA итн Еколошко откривање

Пакување и испорака

Пакување: 40  парчиња во база Polyfoam

Картон Количина: 320 парчиња

картон големина: 53x34x25 cm, 0.045 CBM

GW / СЗ: 17.5 / 16 KGS

Инкотермс: ФОБ, CIF, C & F се сите достапни

Испорака: од страна на морето, од воздух и од Експрес, LCL и FCL се сите достапни 

 

Поврзани производи:

 

 

 

категории на производи

 

повелете посетете не

 

Историјата на механичка музика е вкоренета во Англија, каде Бел кули слушаа мелодии за одбележување на час. Швајцарската занаети мажи Минијатуризирана овој концепт и создаде првиот музички кутии, кои во тоа време беа исклучиво за аристократи и член на кралското семејство на Европа, Азија и на Блискиот Исток. Половина век пред, евтини јапонски брендови направи масовно произведени музика кутии за прв пат.

Во 1992 година, тоа е Yunsheng што го направи првиот музичка кутија со независни правата на сопственост во Кина. Yunsheng музички движења ги комбинира уметноста на музика со науката на прецизност машини за производство на прекрасен музички дела кои може да се ужива во широк спектар на музички производи. По неколку генерации на незапирливата напори Yunsheng на луѓето, Yunsheng има добивано и серија на забележителни достигнувања. Во моментов, Yunsheng стана глобален лидер и најпознатите стручно производител во областа на музичко движење.
Ningbo Yunsheng Музички движење Производство копродукции, Ltd е еден од Yunsheng Група копродукции, Ltd подружници и неговиот претходник е "Ningbo Yunsheng прецизен Машини копродукции, Рибар" и "Ningbo Yunsheng Музички производ Дивизија". Со енергична поддршка од моќни контролирање на акционер - Yunsheng холдинг груп копродукции, Рибар и брат-сестра корпорација --Ningbo Yunsheng Co, Ltd (Сток кодот од сликата: 600.366), компанијата го презема водството во извршувањето на систем за управување со квалитет ISO 9001 во областа на производи на музичкото движење, и тоа веќе достигна годишно производство од 35.000.000 музички движења, производство и продажба на својот капацитет рангирана на прво место во светот. На производи се продаваат во повеќе од дваесет земји и региони. Yunsheng бренд музички движења домашниот пазар на населеност од 95% и на меѓународниот пазар на населеност од над 50%. Моќен професионален техничари и дизајнери Yunsheng е продолжи да се прошири нашата линија на производи и да им помогне на клиентите со возбудлива нова апликација. Yunsheng обезбедува стотици музичко движење со различни функции, а повеќе од две илјади различни стилови на мелодии за да го изберете. Ако не го најдете совршениот движење за вашиот производ барање, ние може да работи со вашите барања за да ви помогне да се реализира својата визија доколку се обезбеди модел, некои податоци или дури и една идеја.

Основни вредности
може да биде лице се почитуваат од страна на општеството, да се изгради претпријатието почитува од страна на општеството
Претпријатие дух
Поминуваат секојдневно вредносно
претпријатија мисија
Врз основа на интегриран индустрија на нови материјали, нова енергија и електро механика, се посвети на развојот на заштеда на енергија ефикасно зелени производи
претпријатие визија
Стане лидер на индустријата
Yunsheng беше, е и секогаш ќе продолжи да им понуди на клиентите различни врвен квалитет музичко движење, музичка кутија и додатоци. Им посакуваме топло добредојде на сите вас за посета или повик за која било истрага.

 

работилница шоу

 

примерок шоу

 

сертификат шоу

 

Најчесто поставувани прашања

 

 

 

пакување и испорака

 

Контактирајте не

 

 

 

Ви благодарам многу за гледање на оваа страница, и ви посакуваме пријатен ден!
Ве молиме кликнете на копчето подолу за да ја видите нашата страница.

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи